נערות ליווי: נערות ליווי ומחזרות המשרתות לקוחות מאז ימי קדם

הרעיון של נערת ליווי קיים מאז ימי קדם והוא מקור לתככים עד עצם היום הזה. ידוע גם בשם ליווי, courtesan, או gigolo, נערות ליווי כבר זמן רב לשרת לקוחות עם חברות תמורת תשלום. ההגדרה המודרנית של נערת ליווי התפתחה במשך מאות שנים, וכך גם היחס למקצוע זה – בחוגים מסוימים זה עדיין נחשב לטאבו מאוד, בעוד שבחוגים אחרים זה נתפס כעסק לגיטימי.

מאמר זה יספק סקירה כללית של ההיסטוריה, המאפיינים והשירותים של נערות ליווי, כמו גם את המצב הנוכחי של הסחר. הוא ייגע גם בהיבטים המשפטיים והאתיים של המקצוע, על מנת שהקוראים יוכלו להבין אותו טוב יותר מנקודת מבט היסטורית ועכשווית כאחד.

היסטוריה של נערות ליווי

האזכור הקדום ביותר של נערות ליווי הוא מהמאה הרביעית לפני הספירה, כאשר הן כונו על ידי הפילוסוף היווני אפלטון. כשאפלטון דיבר על חצרנים או קליפיגוס, הוא אמר שהם גם חכמים וגם יפים, ומשווקים את מעלותיהם כדי לזכות באהדתם של עשירי התקופה. בשלהי האימפריה הרומית, למעמדות עשירים ואליטיסטיים הייתה גישה לנערות ליווי מקצועיים.

נערות ליווי נצפו גם במהלך ימי הביניים הן באירופה והן באסיה, ובמהלך המאה ה -16 באנגליה, גברים עשירים היו לעתים קרובות פילגשים שהיו. ככל שהתקדם הזמן, המשיכו אנשי החצר לשרת אנשים עשירים וחזקים באירופה ובאסיה, אם כי הם כונו לעתים קרובות גיישה או אויראן ביפן, או טוויף בהודו.

בארצות הברית, ההגדרה המודרנית של המונח "נערת ליווי" נטבעה לראשונה בתחילת המאה ה-20, לאחר גל המהגרים מאירופה בסוף המאה ה-19. המונח התייחס לנשים שסיפקו שירותי מין תמורת כסף, מבלי להתחייב לטווח ארוך ללקוח אחד.

מאפיינים ושירותים של נערות ליווי

כיום, נערות ליווי בדרך כלל מספקות שירותי חברות ומין ולעתים קרובות יש להן גמישות רבה מבחינת מתי, איפה ואיך הן עובדות. באופן כללי, נערות ליווי מפרסמות את שירותיהן באמצעות פרסומים מקוונים במדיה החברתית או באתרי אינטרנט ונשכרות מדי פעם על ידי סוכנויות ליווי. עם זאת, חלק מנערות הליווי פועלות גם באופן עצמאי, אם כי הן עדיין עשויות לתקשר עם לקוחות באינטרנט.

השירותים המוצעים על ידי נערות ליווי יכולים לנוע בין שיחה קלילה לפעילויות אינטימיות יותר, כגון הקנטות חשפנות, ריקוד עמוד או התכרבלות. בדרך כלל, לקוחות צריכים לשלם עבור הזמן שהם מבלים עם נערת ליווי, אם כי שירותים מסוימים עשויים להיות מוצעים מחוץ להסדר זה. סוג השירותים המוצעים או מוסכמים בין לקוח לנערת ליווי משתנה מאדם לאדם, ושירותים מסוימים ספציפיים למיקומים גיאוגרפיים מסוימים.

חוקיות נערות ליווי

במדינות רבות ברחבי העולם, נערות ליווי נחשבות בדרך כלל לזונות בלתי חוקיות. למרות שהלקוח בדרך כלל משלם עבור שירותיה של נערת ליווי, אופי השירותים הניתנים לא תמיד חייב להיות מיני באופיו. במדינות מסוימות, כמו צרפת וגרמניה, הזנות חוקית ומוסדרת. לעומת זאת, בארצות הברית, הזנות אינה חוקית ונחשבת לפשע בכל המדינות למעט מעטות.

למרות שחלק מהנערות פועלות ללא חשש ממעצר בארצות הברית, הן עדיין מתמודדות עם סטיגמה חברתית למקצוע שבחרו. ברוב החוגים התרבותיים, הם עדיין נחשבים לא מוסריים ולא אמינים. מצד שני, כמה נערות ליווי מודרניות פועלות כדי לשבור את הטאבו סביב מקצוע זה. לעתים קרובות הם מקדמים את הרעיון של "מין בטוח", כלומר הם מתרגלים פעילויות מיניות בטוחות ומשתמשים בהגנה כדי להפחית את הסיכויים להעברת זיהומים המועברים במגע מיני.

מחשבות סוגרות

נערות ליווי או מחזרות המציעות חברות ושירותים ללקוחותיהן. למרות שהמקצוע קיים מאז ימי קדם, הגדרתו וחוקיותו ברחבי העולם השתנו עם חלוף הזמן. במדינות רבות, נערות ליווי אינן חוקיות ואין זה מקובל חברתית להזדהות כאחת. מצד שני, יש מי שמתריס ודוחף ליותר חופש וקבלה חוקית של המקצוע.

103 תנוחות סקס כדי לתבל את חיי האהבה שלך

103 תנוחות סקס כדי לתבל את חיי האהבה שלך

כשמדובר בהבטחת מערכת יחסים מינית בריאה ומוצלחת עם בן / בת הזוג שלך, מגוון הוא התבלין של החיים. עם מעל 103 תנוחות מין שונות לחקור,…

פתח תקווה: היסטוריה עשירה ועתיד מזהיר במרכז הארץ

פתח תקווה: היסטוריה עשירה ועתיד מזהיר במרכז הארץ

פתח תקווה היא עיר פרברית במרכז הארץ הממוקמת במטרופולין גוש דן, כ-16 ק"מ מזרחית לתל אביב. זוהי העיר הרביעית בגודלה בישראל ומתגוררים בה למעלה מ-220,000…

לקרוא לנערות הליווי: החיים כנערת ליווי בתרבות המודרנית

לקרוא לנערות הליווי: החיים כנערת ליווי בתרבות המודרנית

נערת ליווי, או נערת ליווי, הייתה חלק מהחברה במשך מאות שנים. מהחיזורים הבלתי נשכחים של הרנסנס ועד לבריתות הבלתי נשכחות של סלבריטאים מודרניים, נערות ליווי…